Get Adobe Flash player

Proszę zaktualizować przeglądarkę naciskając przycisk powyżej

Brak wtyczki Adobe Flash Player powoduje,

że wyświetlana jest alternatywna treść HTML stronyFirma Handlowo Usługowa Pepe <br>Meble na wymiar<br>Wykańczanie wnętrz

Jesteś tutaj: Strona główna >>> Przed remontem

Przydatne informacje

Remonty obecnie to nie tylko konieczne odnowienie domu. Wiele osób chce zmienić wystrój wnętrza próbując nadążać za obecnymi trendami. Oczywiście nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Style i gusta zmieniają się szybko, koszty remontowe są dość wysokie i niestety nie wszystkich na to stać.

To nie wszystkie problemy jakie niesie za sobą remont. Nie wszystkie zmiany, jakie planujemy wprowadzić mieszczą się w normach prawa budowlanego. Nie myślałeś o tym? To głównie związane jest z tzw. samowolką budowlaną zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i wsiach. Jedni nie wiedzą o obowiązującym prawie, inni go lekceważą. Dopiero teraz, kiedy prawo jest bardziej restrykcyjnie przestrzegane, pojawiły się problemy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.


Co można wyremontować bez zgłoszenia?

Zgłoszenia nie wymagają drobne prace remontowe łazienki, malowanie ścian czy montaż instalacji alarmowej. Bez stresów możemy zająć się zagospodarowaniem terenu wokół domu oraz budową elementów małej architektury.

Bezwzględnego pozwolenia na budowę wymagają jakiekolwiek remonty zabytków (kamienice, dworki, pałace) oraz prace prowadzone przy renowacji domu. Wszelkie plany w tym przypadku należy zgłosić w starostwie lub urzędzie miasta na prawach powiatu. Część większych zmian wymaga ubiegania o pozwolenie na budowę, część jedynie złożenia zgłoszenia.

Więcej ograniczeń mają osoby wynajmujące mieszkania oraz mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie można samemu rozpocząć prac. Swoje plany trzeba zgłosić do właściciela budynku (spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej lub gminy) oraz starosty. Często trzeba uzyskać ich zgodę.

http://www.fachowaekipa.pl

Przesuń do góry